Thu. Jun 27th, 2019
84 views

ଶେଷ ମନ୍ତ୍ରିପରିଷଦ ବୈଠକ : ଅଧିକାଂଶ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ହୋଇଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସେୟାର କରନ୍ତୁ:-

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ପାଳିର ଶେଷ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଆଜି ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିଗୁଡ଼ିକରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ହୋଇଛି ବୋଲି କହିବା ସହିତ ଏବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ‘କାଳିଆ’ ଯୋଜନା ଉପରେ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଆରୋପ କରିଛନ୍ତି

ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ଓ ଜନହିତକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମୁଖ୍ୟତଃ- କୃଷି, ଶିଳ୍ପ, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜନସଚେତନ ଏବଂ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ବୈଠକରେ ଆଉ ୪ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ‘କାଳିଆ’ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ରାଶି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଇଲେକ୍ଟ୍ରାନିକ୍‌ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍‌ ଜରିଆରେ ବଣ୍ଟନ କରିବା ସହିତ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ପହିଲା ଦିନ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତି ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଏହାଛଡା ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଚତୁର୍ଥ ପାଳିର ଶେଷ ବର୍ଷର ଏହି ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକ ସମୀକ୍ଷାରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ, ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶା ଓ ଅଙ୍ଗନଓ୍ଵାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍ମଚାରୀ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀବୃନ୍ଦଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ । ବୈଠକ ଶେଷରେ ‘‘ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରେ ନୂଆ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକରି ଚାଲିବି’’ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ।

ସେୟାର କରନ୍ତୁ:-

1 thought on “ଶେଷ ମନ୍ତ୍ରିପରିଷଦ ବୈଠକ : ଅଧିକାଂଶ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ହୋଇଛି : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

  1. ଗାଁସାଥୀ ମାନଙ୍କୁ କଣ ଦେଲେ l ଦୟାକରି ଜଣାନ୍ତୁ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *