Thu. Jun 27th, 2019
120 views

ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କଲେ ୪ ମନ୍ତ୍ରୀ

ସେୟାର କରନ୍ତୁ:-

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଞ୍ଜାବ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଅଡୁଆ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପାଇଁ ଦାବି କରୁଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଥିବା ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପାଇଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ବୋଲି ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିପତ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ବାଜୱା, ଭାରତ ଭୂଷଣ, ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ଆରୋଡ଼ା ଏବଂ ରାଣା ଗୁରମିତ ସିଂହ ସୋଢି ତୁରନ୍ତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ଭରସା ନାହିଁ ତ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସେମାନେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କଂଗ୍ରେସର ତାରକା ପ୍ରଚାରକ ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଅକାଳି ଦଳର ବାଦଲ ପରିବାର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଭିତରିଆ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ସେହିପରି ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପତ୍ନୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଟିକେଟ ମିଳିଲା ନାହିଁ। ଏହାପରେ ଅମରିନ୍ଦିର କହିଥିଲେ ଯେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଆଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୌକି ଉପରେ ଅଛି । ତେଣୁ ସେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛନ୍ତି। ଏବେ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ୟ ନେତା ଓ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

ସେୟାର କରନ୍ତୁ:-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *